Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Ak Saray'ın gerçek sahibi

Konu, 'Beğenilen Köşe Yazıları' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

1. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Ak Saray'ın gerçek sahibi

BAŞBAKANLIK, "Ak Saray" ile ilgili bir açıklama yayınladı.
    *

Açıklamada söylenen şu:
    "Ak Saray'ın gerçek sahibi sadece millettir."

*

Bu açıklama bana eski bir "Milli Görüş fıkrası"nı anımsattı.

*

Çok eski zamanlarda...
    "Milli Görüşçü" sakallı bir amca, dükkânının önüne çektiği Mercedes'inin kaputunu siliyormuş.
    Haylaz bir Akıncı genç, Milli Görüşçü sakallı amcanın yanına yaklaşmış.

*

"Selamünaleyküm/ Ve aleykümselam" faslından sonra...
    Akıncı genç demiş ki:
    "Mercedes senin mi amca?"
    Milli Görüşçü amca cevap vermiş:
    "Emanetçisiyiz inşallah."

*

Bu cevap üzerine bizim Akıncı, şöyle demiş: "Şu emaneti ver de bir tur atalım."
    Milli Görüşçü amca durur mu?
    Yapıştırmış cevabı:
    "Olmaz, çizilir."

Bakanların istifası kazaları şöyle önler

"BAKAN istifası" ile "Kazaların önlenmesi" arasındaki mekaniği açıklıyorum:
    - Kaza olur.
    - İşçiler ölür.
    - Bakan istifa eder.
    - İstifa eden bakanın yerine yeni bakan gelir.
    - Yeni bakan, koltuğa oturduğu anda şunu der: "İşçiler ölünce koltuk gidiyor, koltukta kalacaksam işçiler ölmemeli."- Ve başlar "işçi ölümleriyle sonuçlanan kazaların olmaması" için çırpınmaya.
    - Koltuğunun gideceğini bildiğinden... Torpil yapmaz, aracı kabul etmez, taviz vermez.
    - Bin kaplan gücüyle gider madenlerin, inşaatların üzerine.
    - Müfettişlerini gazlar, acımasızca keser cezaları, göz açtırmaz.

*

Bakan, böyle davranınca...
    Yapısal sorunlar nedeniyle ölümler yine olur ama en azından bu kadar çok ve sık olmaz.

CHP ve mescit

EĞER
    CHP'liler...
    Sabah akşam vaaz vermeye, beş vakte beş vakit katmaya, umre üzerine umre yapmaya falan başlasalar...
    Ve bu yaptıklarını toplumun gözüne sokmaya çalışsalar...
    Çıkıp denir ki:
    "Hop! AK Parti ile din yarıştırmayın!"

*

Ancak CHP Genel Merkezi'ne mescit açmak, AK Parti ile dindarlık yarıştırmak anlamına gelmez.

*

CHP Genel Merkezi'ne mescit açmak...
    O binada namaz kılmak isteyen insanlara bir imkân sunmaktır.
    Bu kadardır ve bundan öte bir anlamı yoktur.

*

Keşke CHP, bu imkânı sunmayı, AK Parti iktidarından önce akıl edeydi de...
    "Mescit açmak" gibi çok insani ve sıradan bir uygulama, "AK Parti iktidarı ile din yarıştırmak" olarak yorumlanmayaydı.

İki sorum var

- BİR: Yüzde 10 oy almasaydı... Selahattin Demirtaş'ı itibarsızlaştırmak için bu denli savaşırlar mıydı?

*

- İKİ: 16 yıldızlı Cumhurbaşkanlığı forsunu şimdi de "aşure" üzerine işlemişler... Merak ediyorum:
    Bu iş nerelere kadar uzanacak?

Başbakanlık Başbakan Yardımcısı'na karşı

BAŞBAKANLIK diyor ki:
    "Milletimizin ve devletimizin itibarını temsil eden hizmet binaları ve araçları üzerinden, tamamen art niyetli polemikler yapılması hiç kimseye fayda sağlamamaktadır."

*

Başbakan Yardımcısı Arınç diyor ki:
    "(Ak Saray için) 1 katrilyonun üzerinde masraf yapıldı. Bu kadar olmamalıydı derseniz, bu tartışılabilir. Bunu tartışabiliriz. Az bir para değil."

*

Kısacası...
    "Başbakanlık" diyor ki:
    "Tartışmayın."
    Başbakan Yardımcısı diyor ki:
    "Tartışabiliriz."

*

Tartışacak mıyız, tartışmayacak mıyız?Aralarında bir karar
    verseler de...
    Ne yapacağımızı bilsek.

Ak Saray ile Savarona

ABDÜLKADİR Selvi çıkışıyor:
    "Ak Saray'a kızıyorsunuz ama Atatürk de Savarona'yı almamış mıydı?"

*

Selvi'nin bu sorusuna...
    Hem "Ak Saray"a kızıp hem de Atatürk'ün Savarona'yı almasına ses etmeyenler cevap versin.

*

Ama Abdülkadir Selvi de...
    Benim gibi...
    Hem "Ak Saray"a kızan, hem de Atatürk'ün onca yoksulluk içinde Savarona'yı almasını hoş karşılamayanlar için ayrı bir cevap geliştirsin.

*

Merakla bekliyorum geliştireceği cevabı.

'Balyoz' diye kafa şişirenler neredesiniz?

EY "Balyoz" diye ekranlarda tam altı sene boyunca kafa şişirenler!
    Ey "Balyoz" makaleleri yazanlar!
    Ey "Balyoz"dan kitaplar türetenler!
    Ey "Balyoz" ile kariyer yapanlar!
    Nerelerdesiniz yahu!

*

Bakın:
    "Türk siyasi tarihinin gelmiş geçmiş en demokrat Genelkurmay Başkanı" diye selamladığınız Hilmi Özkök, altı yıl gecikmenin ardından mahkemede "Ne Balyoz'u? Ben keser sapı bile görmedim" diyor.
    Niye sesiniz çıkmıyor?

*

Bakın:
    Referanslar verdiğiniz Aytaç Yalman Paşa, altı yıl sonra "Balyoz mu? O da ne?" diyor ve beş yıl boyunca ortaya koyduğunuz tüm argümanları yer ile yeksan ediyor.
    Niye "gık" bile demiyorsunuz?

*

Bakın:
    Gölcük'te bulunan belgeler, dijital deliller, bilgisayar kayıtları, bilirkişi raporları falan...
    Yüce Türk adaleti tarafından birer birer tarihin çöp sepetine fırlatılıyor.
    Niye hiçbir şey yokmuş gibi yapıyorsunuz?

*

Tam altı yıl boyunca...
    - Salladığınız parmaklar aşkına...
    - Tehditler savururken kıstığınız gözler aşkına...
    - Yükselttiğiniz sesler, patlattığınız gırtlaklar aşkına...
    - Geldiğiniz yerler, kazandığınız paralar aşkına...
    - Anlattığınız korkunç masallar aşkına...
    - "Darbe geliyor" diye korkuttuğunuz millet aşkına...
    Bir ses verin yahu!

Ahmet Hakan | Ak Saray'ın gerçek sahibi

2. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    tamamen art niyetli polemikler yapılmamalı cümlesinden "tartışmayın diyorlar " sonucuna varan ahmak kim diye bakıyım ben en iyisi
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 7 Kasım 2014 ---
    Bu arada her padişahın bir sarayı olur heri :p :D

3. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Her padişah, hiçbir kimseye hesap vermeden her istediğini yapabileceğini düşünüp, halkı da her söylediğinde sorgusul sualsiz biat eden kulları olarak görür ayrıca :)

4. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    Şaka bir yana büyük bir siyasi hata bu saray hadi hayırlısı :D

5. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    sen çözdün de onlar nasıl oldu da çözemedi :)

YOLCu bunu beğendi.
  6. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    padişahımız çok yaşa
    padişahımız çok yaşa
    padişahımız çok yaşa
    :)
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 7 Kasım 2014, ilk mesajın tarihi: 7 Kasım 2014 ---
    Asıl siyasi hata, daha düne kadar başbakanlık yerleşkesi olarak inşa edilip, bu kadar büyüklüğün başbakanlık için ne kadar gerekli olduğu anlatılıyordu, şimdi ise hepsi unutuldu, hepsi yutuldu ve cumhurbaşkanlığı için ne kadar gerekli olması gerektiği savunulmaya, empoze edilmeye çalışılıyor. Harcanan parayı geçtim, kimin daha fazla ihtiyacı olduğunu konusunda herkes gerçekleri ve hatayı biliyor ama kimsede tek kelime edecek, tayyip erdoğanın otoritesine en ufak cılız bir eleştiri getirecek cesareti yok. Bi bülent arınç biraz homurdandı, siyasi hayatına nokta koyacağından ötürü biraz daha kaygısız ama diğerleri biliyorki ben birşey dersem tayyip erdoğan değil benim siyasi kariyerimi, hayatımı bile kaydırabilir. Bu gerçeklik var ne yazık ki ülkemizde, sorumlusu malum kişi.

Bir tarafta davutoğlu, emanetçi olmadığını söylemeye çalışıyor ve kendini önemli ve bağımsız bir siyasi aktör olarak göstermeye çalışıyor fakat cumhurbaşkanın "ben kararımı değiştirdim, ben burda oturacağım, ben yaptırdım, benden başkasına yar etmem" anlayışı karşısında ezilip bükülüp kabul etmek durumunda kalıyor, prof olmuşsun, bakan olmuşsun, başbakan olmuşsun böyle bir şeyi nasıl hazmedez yada gururuna yedirir anlayamıyorum. Yıldırım akbulut ve diğer emanetçiler bile bu pozisyona rıza göstermemişlerdi.

Bu siyasi hatanın siyasi bir bedeli olur mu? Tabiki de olmaz, yahu bizim insanımız sever böyle, bi devlet büyüğü olsun, assın kessin atsın tutsun, 50 araçlık konvoylar ile gezsin, şaşalı jiplere makam arabalarına uçaklara binsin, atarlansın, ayar versin, babalık yapsın, emir versin, kanatları altına alsın, parasıyla lüksün dibine vursun, en büyüğünü giysin kullansın taksın ve o büyüklüğün gölgesinde kendini güvende hissetsin. Güce tapan bir milletten çok şey bekliyorsunuz.

İsraf'ın siyasi bedeli olurmu, olmaz, bu zaman kadar yapılan yolsuzlukların hiçbir zararı olmamışken, çalıyor ama çalışıyor denilmişken israfa tek kelime edeceklerini sanmıyorum, helali hoş olsun, para benim param size ne, harcasınlar keyfince, ister dansöze taksınlar, ister kuma gömsünler diyeceklerdir.

O yapılan yerleşkelerin yanına yaklaşan olduğunda ebolalı muamelesi göreceklerini bilmezler, bilseler bile umursamazlar, birde demezler mi "gerçek sahibi millet" diye, beni yeme "kekimi" ye demek istiyorum.

Burası Türkiye...

7. evowinds

evowinds Doçent

Beğenilen Mesajları:
    174
    İmparatorluk için şanımıza yakışır bir saray olması gerekiyordu, ileri görüşlü yöneticilerimiz bugünden olayı gördüler ve adımlarını attılar.
    Her şey daha büyük Türkiye için ;)

mustang, Azen63 ve YOLCu bunu beğendi.
  8. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    :) İşte şekil 1-a

9. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    şekilsiz bir a olmasından iyidir @tambjk :) :p
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 7 Kasım 2014, ilk mesajın tarihi: 7 Kasım 2014 ---
    @Ahbârî abi seninle konuşmuyorum ben facebook mesajımı okuyup cevap vermemek de nedir bir de önemsiz bir konu olsa neyse :(

10. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    834
    bu ara kafam yoğun ya. cevap yazarım akşam :)

11. Ahbârî

Beğenilen Mesajları:
    834

YOLCu ve evowinds bunu beğendi.
  12. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    @Ahbârî ,

At yalanı seveyim inananı.

O rölyef'in maliyeti 4.5 milyar dolar değil, 4.5 milyon dolar.(kimi yerlerde 3-3.5milyon dolar olarak geçmekte)

Bulmuşlar safları, söylenen herşeye bakılkama atlayıp inanı, ellerinin altında sosyal medya trolleri, kara propaganda üstadı yazarları, yalandan yandaş medyası, yazdıklarının doğruluğunun hiçbir önemi olmadan, salla sallayabildiğin gibi..

4 aksaray eşitmiş atatürk heykeli, kim sallamışsa akıl fukarası yada çok pis bir troll.
    Rölyefi yaptıran CEMİL ŞEBOY kimdir?

Akp buca belediye başkanı tabikide..

5 Milyon YTL'lik Atatürk Sevgisi! / Türkiye Ekonomisi / Milliyet Blog
    Hürriyet Arama Mobil
    Ekonomi ve Politika Haberleri Türkiye'nin En Cesur Gazetesi Radikal'de!

Birçok kişi bu projeye çok büyük eleştiriler getirdi o dönemde; Hatta YARGILANDI

--- İki Mesaj Birleştirildi, 7 Kasım 2014 ---
    Gelelim ankaraya, melih gökçeğe,

yaptırdığı kıçı kırık ucube saatlere harcadığı para 25-35 milyon$ olarak telafuz edilmekte..
    Gökçek: Ankara'daki saat ve kapıların maliyeti toplam 31 milyon TL - Gündem - T24
    Hoş geldin parası: 25 milyon TL - Türkiye Haberleri - Radikal
    Ankara Kapılarının Maliyetin Açıkladı 19 Şubat 2014 23:10

Son düzenleme: 7 Kasım 2014
  13. evowinds

evowinds Doçent

Beğenilen Mesajları:
    174
    Melih Başgan'a laf ettirmem, sonuna kadar arkasındayım :D
    Ben senin o ucube dediğin şeyleri çok kıymetli buluyorum, zira bana "hayatta en önemli ve kıymetli olan şey"i, yani "zamanı" hatırlatıyor...
    Tabi anlayana...

14. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    :) Zafer Çağlayan'da çok kıymetli bulmuş olsa gerek, parası hikaye hatırası şahane.

Gidip bide yukarıdaki o yalan resmi beğenmişsin, insanda azcık utanma olur, hadi paylaşan utanmadı da yalan olduğunu bile bile, arka çıkmak beğenmek neyin nesi.

15. evowinds

evowinds Doçent

Beğenilen Mesajları:
    174
    O resmi arkadaş paylaşmış ben de emeğinin karşılığını verdim, beğendim.
    Taşı yontup insan silüeti verip emek ve para harcamak ne kadar mantıklıysa artık. Bir de bunu A-K(e)-P(e) li biri yaptırmış.
    Yeri gelince sanattan anlamazsınız dersiniz, yeri gelince yaparken karşı çıkarsınız. Zihniyetiniz ne biliyor musunuz?
    Bir şeyi ben yapıyorsam iyidir faydalıdır, sen yapıyorsan kötüdür, tukaka dır yanlıştır zararlıdır, ... Günahı bile işlemek bana yakışır, sana değil modundasınız.
    Bu zihniyetiniz bize 90 yıldır pranga vurdu. Sizden daha iyi düşünebilen insanlar olduğunu kabullenmekle işe başlayın ki ilerleme hızımız artsın...

Azen63 bunu beğendi.
  16. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Arkadaşım, neyin emeğinden bahsediyorsun, yalana prim vermek, alkış tutmak emeğin karşılığını vermek değildir.

Ahlaklı olan, doğru olan yalana "YALAN", yanlış "YANLIŞ" diyebilmektir ki sizde gördüğüm kadar bunların zerresi yok. Çalışıyor ama çalışıyordan, yalan söylüyor ama emek vermiş noktası arasında geziniyorsunuz. Yanlış karşısında, yalan karşısında iftira karşısında susuyorsunuz, konuşmaya kalktığınızda ise ya aklama yada paklamaya çalışıyorsunuz.

Taşı yontup şekil vermek heykeltraşlıktır, sanattır, sanatın başımızın üstünde yeri var lakin mesele harcanan para, kimse o heykele o kadar para harcanmasını doğru bulmuyor zaten, lakin sen kendi adamın melih gökçek yaptığında kıytırık saatlere o heykelin 10 katı para harcadığında kalkıp utanmadan sıkılmadan beğendiğini söylüyor savunuyorsun. Hani mantığını açıkla, 2 elektronik pano koyarsın 50bin dolara işi halledersin, 30 küsür milyon dolar harcıyorsan bunun mantığını izah edemezsin arkadaşım.

İşte senin bana atfettiğin o zihniyet bizzat senin aslında. O heykeli chp yaptırdı sanıp laf soktonuz, üstelik kasten alenen yalan söyleyip değerini 100 kat abarttınız, utanmadınız sıkılmadınız, sonra gerçekler ortaya çıkınca laf etmeye kalktınız, ama sen yapıyorsan faydalı iyi oluyor melik gökçek örneğinde olduğu gibi. Mesele burada niye yaptın değil, niye o kadar paralar harcadın sorusudur. Herzamanki gibi buna da bir kılıf uyduruyorsunuz.

90 yılın çok büyük kısmı merkez sağ iktidarların hükümetleriyle geçti, eğer bir prangadan bahsedeceksek sorumluları da bellidir. Bu partileri de bugunkü akp tabanı getirdi iktidara.

Benden neyi daha iyi düşünüyorsunuz da kabul edip takdir edeyim. Doğayı katletmeyi, halkın parasını savurmayı israf etmeyi, hukuku ayaklar altına almayı, demokrasiyi katletmeyi, adaleti sarsmayı, kadrolaşmayı, taşeronlaşmayı, kara propagandayı, rüşveti, yolsuzluğu, betonlaşmayı, çarpık kentleşmeyi, yandaşa peşkeşi, usulsuzlüğü, yargıya müdaheleyi, şantajı, tehditi, süründürmeyi, suçluyu aklamayı, teröristle pazarlığı, yalanı, iftirayı, öldürmeyi, öldürtmeyi, sansürlemeyi, hapislerde süründürmeyi, ekmeği ile oynamayı çok iyi biliyorsunuz düşünüyorsunuz uyguluyorsunuz, lakin bunun takdir edilecek bir yanı yok, tükürüp geçerim.

İstediğin resmi beğen, yolsuzluğa rüşvete hırsızlığa iftiraya alkış tutanın, yalan karşısında farklı davranmasını beklemek hata.

17. evowinds

evowinds Doçent

Beğenilen Mesajları:
    174
    Emrehan Halıcı Elektronik Parti kuracakmış veya Emine Ülker Tarhan yeni bir parti kuracakmış, belki seni oralarda aktif olarak görürüz.
    Bireysel olarak eleştirmekten başka olumlu ne yapıyorsun? Fiziksel ya da somut bir katkın var mı daha iyisi için?

Son düzenleme: 9 Kasım 2014
  18. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Her 2 si ile de işim olmaz. Ben kişilerin değil fikirlerin takipçisiyim.

19. evowinds

evowinds Doçent

Beğenilen Mesajları:
    174
    Hangi fikrin? Seni hala konumlayamıyorum kafamda...

20. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Sosyal demokrasi, sermaye ve otorite karşısında işçinin emekçinin halkın çıkarları daha eşit adil refah huzurlu eğitimli ahlaklı karakterli bilinçli çalışkan duyarlı demokrat özgür bağımsız bir ülke ve toplum.

Sayfayı Paylaş