Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Ak Parti'nin Adayı Başbakan Erdoğan

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında rcsz tarafından paylaşıldı.

1. rcsz

rcsz Profesör

Beğenilen Mesajları:
    140
    AK Parti, cumhurbaşkanlığı seçiminde yarışacak adayını açıkladı: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan.

CHP ve MHP’nin cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday olarak göstermesinin ardından HDP, dün adaylarının Selahattin Demirtaş olduğunu duyurdu.

Muhalefetin adaylarını belirlemesinden sonra gözler, AK Parti’ye çevrilmişti. AK Parti'nin adayı Ankara Ticaret Odası'nın kongre binasında düzenlenen toplantıda belli oldu.

AK Parti'nin ilk turu 10 Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için adayı: Recep Tayyip Erdoğan.

AK Parti'nin adayı Başbakan Erdoğan - Türkiye- ntvmsnbc.com

2. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    AK Parti o isme emanet ediliyor

Erdoğan'ın adaylığını duyurduktan sonra Genel Başkanvekili olarak Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Mehmet Ali Şahin yönetimin başına geçecek

Parti tüzüğünde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı, genel başkandan sonra 1 numaralı yardımcı olarak yer alıyor.

Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu ile Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop ve Tanıtım-Medya Başkanı Hüseyin Çelik, parti hiyerarşisinde Şahin'in ardından geliyor. Şahin, 1980 öncesi futbol oynadığı Kasımpaşa Erokspor'dan beri yaklaşık 40 yıldır Erdoğan ile yol arkadaşlığını sürdürüyor. Şahin, 1980 öncesi Milli Selamet Partisi İstanbul İl Teşkilatı'ndan itibaren, 1980 sonrası Refah Partisi döneminde ve Ak Parti'nin kuruluşunda Erdoğan'ın yakın siyasi kadrosunda yer aldı.

Sabah

3. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559
    Çok büyük sürpriz oldu valla, o kadar ki anlatamam. :hihi:

4. evowinds

evowinds Doçent

Beğenilen Mesajları:
    174
    Ben hala birinin çıkıp "şaka yaptık l.n şaka" demesini bekliyorum :D

5. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.421
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Beklenen oldu evet, bakalım muhalefet son umudu olan Ekmeleddin beyden ekmek yiyebilecek mi.
    Ülkemiz için hayırlısı ne ise o olsun.

6. rcsz

rcsz Profesör

Beğenilen Mesajları:
    140
    Erdogan 100/50+ alacaktir bence :)

7. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Erdoğan reis-i cumhur, Melih başkanda başbakan olsun muhalefet çıldırır:D

Azen63 bunu beğendi.
  8. Balder

Balder Doçent Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    146
    Yaşadığınız Şehir:
    Amsterdam
    İnşAllah tarihi dönemeçte üzerimize düşen görevi yapıp bu davaya katkımızı bir oy ile dahi olsa vereceğiz.

9. YOLCu

YOLCu Asistan

Beğenilen Mesajları:
    150
    M. Ali Şahin...
    sanırım yeni bir Yıldırım Akbulut olma yolunda ilerliyor. Tayyip belli ki karizma olarak kendisini zorlayabilecek bir aday istemedi. Özal'ın yolunda ilerlemeyi tercih etti. ne ki bu durumun büyük bir risk olabileceğini zamanla anlayacaktı. çünkü tutası bir formül gibi görünmedi bana. Millet Akbulut tipli adamlara fazla şans tanımayabilir, ve Tayyip bey altı oyulmuş bir yapı üstünde rahat rahat oturamaz, bence bu onun ateşten gömlek giymeyi şimdiden kabul etmesi demek. özetle şahin yanlış bir isim.

10. by efsane

by efsane Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    212
    Yaşadığınız Şehir:
    Elazığ
    Altına imzamı atarım. Eğer böyle bir şeye cesaret edip adım atıyorsan, yerini senin kadar doldurabilecek birine bırakmalısın. Partide bir çok aday vardı, Davutoğlu en başta akla gelenlerden biri. Numan Kurtulmuş da düşünülebilirdi. Ama bence de tercih yanlış.

Eğer yerel seçimlerde AKP adayı Abdullah Gül veya Davutoğlu olmazsa sıkıntı olur.

11. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.421
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    @by efsane
    @YOLCu hocam

Ben ikinize de katılmıyorum, Erdoğan'ın yerine oraya kim gelirse gelsin zaten o koltuğun yarısını bile dolduramayacaktı. Hem Erdoğan'ın köşke çıkmasındaki sebebin ilerleyen zamanlarda başkanlık sistemine geçerek tekrar koltuğu daha güçlü bir şekilde bir nevi geri almak değil miydi ? E böyleyse yerine vekalet eden ismin kalitesinin ne önemi var , buna neden takıldınız çözemiyorum.

Ayrıca bana göre M. Ali Şahin ; gerek siyasi tecrübe, gerekse karakter olarak Ahmet Davutoğlu'ndan ve Numan Kurtuluş'tan daha üstündür, anlayacağınız bu bakış açısı bile göreceli bir kavramdır, takılmamak lazım gelir.

Keşke tekrar Abdullah Gül aday olsaydı ve göreve etseydi de Erdoğan başbakanlık koltuğunu asla bırakmasaydı yönünde hatırlarsanız görüşümü daha önce de ifade etmiştim.

Ama bu noktadan sonra önemli olan geride kimin vekalet ettiği değil, Erdoğan'ın ilerde ülkenin menfaati adına neler yapacağıdır.

topalsolucan bunu beğendi.
  12. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    M.Ali Şahin de ben siyasi tecrübe , karakter ve vizyon göremiyorum ne yazık ki. Ahmet Davutoğluna göre daha az eleştireceğim biri olmasına rağmen, iyi kötü Ahmet Davutoğlunun bir duruşu var, çöksede bir vizyonu var. Numan Kurtuluş ise Tayyip Erdoğan hakkında o kadar ağır eleştiriler getirdikten sonra bir gecede hepsini unutup akp ye geçmesi hep karşısına çıkacaktır, zamanında akp için dediklerini her fırsatta önüne koyup hatırlatacaklardır, en büyük dezavantajı bu.

Herşey T.Erdoğanın başkanlığına endekslenmiş, olurda başkan olamaz ise çok yara alacaktır.

Bizi ortadoğu bataklığına ve mezhep savaşlarına sürüklemesinde, en önemli endişem o.

13. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Erdoğan'dan Adaylık Değerlendirmesi: ''Bu görevi bana layık gördüğüm için kendime çok teşekkür ediyorum...''

10 Ağustos’ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığı resmen açıklanan Başbakan Erdoğan, halka ilk seslenişini gerçekleştirdi. Kendisine cumhurbaşkanlığı teklifini ileten kendisini kutlayarak sözlerine başlayan Erdoğan, bu görevi kendisine layık gördüğü için kendisine teşekkür ettiğinin özellikle altını çizdi. Süreç içerisinde kendi kafasında son 2 aday kalana kadar elemeler yaptığını kamuoyuyla paylaşan Başbakan, “En sona kalan birbirinden değerli son iki adayın her ikisi de kendim olunca inanın çok zor bir seçim yaptım ve şu an karşınızdayım” diyerek verdiği kararın meşakkatli ama ülke için gerekli olduğunu vurguladı.

Titiz bir çalışmanın ürünü...

Adaylığının kesinleşmesinin ardından ilk kez kameralar karşısına geçen Başbakan Tayyip Erdoğan, uzun süredir yürütülen çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi. Doğru adayı belirlemek için partinin ileri gelen isimlerinden kendisiyle sıkı bir çalışma dönemi geçirdiğini kaydeden çiçeği burnunda cumhurbaşkanı adayı geçirilen süreci şu sözlerle aktardı;

“Haziran başı gibi, kendimden bana 'Ben mi aday olsam?' şeklinde bir teklif gelince, kendi başıma düşünmek için biraz süre istedim. Bu süre boyunca, uzun uzun istişareler yürüttüm, çoğu zaman Kısıklı'daki konutumda olsun, Başbakanlık Ofisi’nde olsun kendi kendime ikili diyalog süreçleri başlattım. Bu aşama elbette çevremdekileri bir miktar korkuttu. Hatta, eşim o dönem sık sık 'bi doktora mı görünsen' şeklinde tekliflerle geliyordu... Ama işte büyük kararlar kolay verilmiyor. Mutlaka insanın, en güvendiği kişilere danışması lazım. Ben de öyle yaparak, kendimle görüşmemin ardından 'tamam' dedim, ben bence bu göreve hazırım. Eğer ben de uygun görürsem açıklayalım kararı dedim. Ben de uygun gördüm, sağolayım”

Farklı isimler elendi

Aday belirleme süreci sırasında bir cumhurbaşkanında mutlaka olması gereken özelliklerin de masaya yatırıldığının altını çizen Erdoğan, “Ülkenin en az yarısı tarafından zerrece sevilmeyen, içte dışta herkesle kavgalı bir iki isim daha geldi aklıma ama Erol Köse ve Okan Bayülgen boylarının kısa olması nedeniyle elendiler. Neticede cumhurbaşkanlığında boy önemli. Kısa bir aday bizi özellikle pota altındaki mücadelelerde mahcup edebilir...” sözleriyle her şeyin ince elenip sık dokunduğunu vurguladı.

İşte ters köşe...

Son ikiye sadece kendisinin ve kendisinin kaldığı yarışta daha önce belirttiği üzere ters köşe yaparak kendisini seçtiğini kaydeden Tayyip Erdoğan, “Kim bu görevi daha iyi yapabilir dedim. Tayyip Erdoğan mı yoksa Tayyip Erdoğan mı? Hiç kolay bir seçim olmadı. Ama sonunda gelinen noktada bu görevi en iyi benim yapabileceğime karar verdim. Teveccüh göstermişim, kendilerime şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” diyerek, bundan sonra kendisine layık olmak için çalışacağını belirtti.

CV’si başarılarla dolu

Başbakan Erdoğan'ın herkesi şaşırtarak cumhurbaşkanlığı için aday gösterdiği Tayyip Erdoğan'ın cv'si işe başarılarla dolu:

- Kendisinden önceki dönemde yılda ortalama ancak %4.8 büyüyebilen Türkiye'yi, 12 yıllık iktidarı boyunca ortalama 4.9 hızla büyüyen bir ülke haline getirerek ekonomik anlamda çağ atlattı. Bu atılımla birlikte Türkiye, ekonomik büyüklük sıralamasında dünyada 17. sıradan 17. sıraya yükseldi. Aynı dönemde sırasıyla iphone 3, 4 ve 5 çıktı, teknoloji çok ilerledi. Önceki iktidarlarda teknoloji bu kadar ilerlememişti...

- Etkili dış politikası sayesinde Türk vatadandaşlarının Irak, Mısır, Libya, Tunus ve Suriye'den çıkarılmasını sağlayarak bu az gelişmiş ülkeler nedeniyle çekilen gurbet acısının önüne geçti. Aileleri kavuşturdu...

- Türkiye'yi uzun yıllardır meşgul eden Kürt meselesinin çözümünü konusunda önemli mesafeler kat eden Erdoğan; onun yerine Suriye, mülteciler, Irak, Işid gibi yeni meseleler kazandırarak bu alandaki monotonluğa son verdi.

- Bugüne dek 7 kez batılı liderler karşısında bacak bacak üstüne attı...

- Olimpiyatların Tokyo'ya kazandırılmasının yanısıra, ilk kez bir Türk takımının UEFA kupasını kendi iktidarından 2 yıl önce almasını sağlayarak dünyanın sportmen liderleri arasına adını yazdırdı. Başbakanlığı sürecinde ülkemizde top koşturan bazı ünlü futbolcular ise şu şekilde: Alex de souza, Didier Drogba, Ricardo Quaresma, Pierre van Hooijdonk, Wesley Sneijder, Stephen Appiah...

- Erdoğan, 2013 yılında yayınlanan "ben diktatör olsam yapamayacağınız 100 şey" isimli eseriyle de Sait Faik Hikaye ödülünü kazandı...

- Devlet yönetimine şeffaflık ve katılım kazandırdı. Ekibinin suriye sorununa dair çözümleri bir şekilde banda kaydedilerek vatandaşla paylaşıldı...

- Twitter'ı ve Youtube'u yasaklatarak vatandaşlarda bilişim kültürünün gelişmesi yönünde önemli çalışmalara imza attı. Ayrıca Ak troller adlı dünyanın ilk maaşlı twitter kullanıcıları kendisi döneminde yetiştirildi...

- B sınıfı sürücü ehliyetiyle metro dahil her türlü ulaşım aracını büyük bir ustalıkla kullanabilen ilk başbakan oldu...

- 3 çocuk ve 1 Bilal babası olup "one minute" seviyesinde İngilice bilmektedir...

Zaytung - Erdoğan'dan Adaylık Değerlendirmesi: ''Bu görevi bana layık gördüğüm için kendime çok teşekkür ediyorum...''

-------------------------------------

CV'si gerçekten çok sağlam olmuş:)))

Sayfayı Paylaş