Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

'15 artı 6 kaç eder' sorusunu yanlış yanıtlayan damadı nikah masasında terk etti

Konu, 'Dünya Gündemi' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

1. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    '15 artı 6 kaç eder' sorusunu yanlış yanıtlayan damadı nikah masasında terk etti

Hindistan'da gelin, basit bir toplama işlemini yapamayan damadı nikah masasında terk edip gitti.
    Yerel basında yer alan haberlere göre; gelin, düğün sırasında "15 artı 6 kaç eder" diye sorduğu damadın 17 cevabını vermesi üzerine evlenmekten vazgeçti.

Damadın ailesinin ikna etmeye çalıştığı gelinin, evlenmeyi kabul etmediği, damadın eğitimi konusunda kendisini kandırdığını söylediği belirtildi.

Yerel polisin, ailelerin düğünden önce birbirlerine verdikleri hediyelerin iadesine arabulucuk ettiği bildirildi.

Evliliklerin genellikle görücü usulü yapıldığı Hindistan'da gelinle damadın, nikahtan önce birbirlerini tanıma şansı olmuyor.

'15 artı 6 kaç eder' sorusunu yanlış yanıtlayan damadı nikah masasında terk etti - Hürriyet DÜNYA

Bizim toplumumuzda da sıkça görülen görücü usulu evliliğe güzel bir örnek :)

2. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    834
    Biz hintli miyiz ://

3. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Görücü usülünü islamiyete isnat edeceksen boşuna uğraşma @tambjk Görücü usülünün islamiyetle uzaktan yakından alakası yok..

15+6= damat adayı 21 deseydi o gelin adayı gene evlenmeyecekti belki..

Adamın birisi kendisine muhasebeci arıyormuş. İş başvurusunda bulunanlara mülakat yapıyormuş.. Mülakatta 2x2 kaç yapar diye soruyormuş.. Gelen 4 yapar efendim diye cevap veriyormuş. Adam yok demiş. Birisi gelmiş adam sormuş 2x2 kaç yapar?. Mülakata gelen kişi siz kaç yapmasını istiyorsunuz efendim demiş.:D Adam hah demiş işte buldum muhasebecimi demiş..:D

Yani gelin adayı da belki böyle bişey arıyordur..:D

4. ReDo

ReDo Asistan

Beğenilen Mesajları:
    164
    Yaşadığınız Şehir:
    ANKARA
    Herkesin usulüne kimse karışamaz...

5. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    Bence d eherkesin usülüne kimse karışamaz

6. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Murat islamiyet ile alakalı tek kelime ettim mi?

Haberde kadın ile adamın birbirlerini tanıma şansı olmadığından bahsetmiş, muhtemelen belkide ilk defa isteme sırasında birbirlerini görüp nikah sırasında ilk defa karşılıklı diyaloğa geçmiştir. Kadın da belki sağdan soldan duyum aldı bu adam ne okur yazar nede toplama biliyor diye, ama görüşmelerine izin verilmediği için bunu öğrenemedi, ailesinin yalanları ile duyumları arasında kaldı, nikah sırasında fırsatını buluncada yapıştırmıştır belki soruyu :) Tabi benimki kurgu ama şartlar düşünüldüğünde doğru olma ihtimali var.

7. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Haberin altındaki yorumuna istinaden söyledim..

8. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    @murat , iyide o yorumumun neresine itiraz ettin anlamadım? Bizim toplumumuzda sık görülen birşey değil mi? En basitinden neredeyse bütün büyüklerim görücü usulu evlendirilmiş.. Sizde farklıysa bilemem.

9. ReDo

ReDo Asistan

Beğenilen Mesajları:
    164
    Yaşadığınız Şehir:
    ANKARA
    Ama bizim toplumumuzda gelin damada nikah masasında matematik sorusu sormuyor ki sıkça görülen bir durum olsun :v

murat bunu beğendi.
  10. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Bizde akraba evlilikleri var.. Görücü usülü evlilikler var ülkemizde zaten ona bişey demedim..:D Yani hemen dine saldırma diye söyledim onu.. Çünkü dinimizde bildirilen öyle değil.

Sayfayı Paylaş