Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Şekersiz Çay Içme Artistliği

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Platon tarafından paylaşıldı.

1. Platon

Platon Misafir

Beğenilen Mesajları:
    27
    Öncelikle şekersiz çay içenleri tebrik ediyorum. Şekerin zararları zaten bilinen bir gerçek. Bunu en azından sık tükettiğimiz bir içicek olan çaydan çıkarıp, etkilerini en aza indirebilmek, bu iradeyi gösterebilmek, kişi için güzel bir gelişme, doğru bir tercih. Tebriğim bundan dolayıdır.

Ama arkadaş, bunu niye övünme malzemesi yaparsın be hıyar oğlu hıyar. Be gadasına kemer tokası soktuğumun oğlu. Nedir bu yavşaklık.

Eeee, pardon. Efenim ne diyorduk? Şekersiz çay içen bazı kişilerin, bunu etrafındakilerin gözüne soka soka belli etmeleri tam bir embesillik örneğidir şahsımca. Efenim artislik derken şundan bahsediyorum. Bu zerzevatlar, önüne her çay geldiğinde, eğer çayı getiren kardeşimiz şeker uzatıyorsa "no no nooo, ben jekeğ kullanmam kuzum" tadında bir tepkiyle ikramı geri çevirir. Bardaktaki kaşığı da tepsiye fırlatır -evet resmen fırlatır- arkasına yaslanır, zeytinyağı fabrikası sahibi kodaman ve göbekli amcalar gibi arkasına yaslanıp, çayından bir yudum alıp, etrafına gururla bakar. Yazık çayı getiren kardeşimiz de bir şey diyemez ama o an, o fırlattığı kaşığı adamın tüm deliklerine sokup sokup çıkarası gelir.

Yapma bunu güzel kardeşim. Şekersiz içiyorsun, aferin. Ama bu bilginin bize hiç bir faydası yok. Şekersiz içiyorsun diye sana ayrı bir saygı ya da sempati besleyeceğimizi mi sanıyorsun. Şeker uzatılıyorsa, güler yüze sağol almayayım de, kaşığı da çay tabağının kenarına iliştiriver. Böyle daha çok saygı görürsün be gözünün akına yumurta kırdığımın oğlu.

Velhasıl yapmayın böyle hayvanlıklar. Zıkkımlanın çayınızı, ottan boktan bahanelerle kendinizi yüceltmeye çalışmayın. Adam olun.

Ha bir de ortamlarda şekersiz çay içip, eve gidince dörder beşer şeker koyup çayı öyle içiyorsanız hay ben sizin a......................m...

Sayfayı Paylaş