Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

İzmir'de Namaz Deneyi

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Ahbârî tarafından paylaşıldı.

1. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 3 Mart 2015, ilk mesajın tarihi: 3 Mart 2015 ---
    saçı uzun aklı kısa eleman dışında millet iyi tepki veriyor. diğer eleman iyi cesaret etmiş dayak yememiş :)

murat bunu beğendi.
  2. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    İlginç bi deneme olmuş..

3. mstfanar

mstfanar Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    559
    Uzun saçlı eleman da çok kolay yönlendirilebiliyor gördüğüm kadarıyla. Eleman ne derse evet haklısın diyor, ama bir yandan da bana zararı yok diyor.

Bu arada şu video bile belki biraz İzmir'e yapılan haksız eleştirilere cevap olur. Bu yaz bir kaç şehrimizi gezme fırsatı buldum ve bence diğer iller de bu konuda çok farklı değil. İzmir'in tek farkı belki de giyim konusunda ailelerin daha serbest olmasıdır ama bu başka yönlere çekilmemeli.

4. Ahbârî

Ahbârî Dekan Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    835
    evet, tersi bir durum beklerken ben ters köşe oldum :)

5. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Tersi durumu beklersin tabi, çünkü İzmir dışında yaşayanlar geldiklerinde bir kaç kişinin olumsuz davranışını görüp geri kendi yaşadıkları yere gidince bunu tüm İzmir halkı yapıyormuş gibi genelliyor. Daha da kötüsü bazıları hiç bilmese de medyadan gördükleri yalan yanlış bilgiler ile konuşuyor işte. ;)

6. Alnair Alsad

Alnair Alsad Dekan

Beğenilen Mesajları:
    878
    Doğru söylüyor. :)

7. black

black Profesör

Beğenilen Mesajları:
    210
    Uzun saçlı eleman kamera şakası olduğunu öğrenince diğerlerinden daha bir şoka girmiştir :)

8. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Biz izmirli olarak çok net söyleyebilirim ki şehrin büyük çoğunluğu bu tarz konularda hassastır. İnançlarını belki sizler gibi yaşamazlar, 5 vakit namazlarında değillerdir, örtünmezler, örtünmenin dini mecburiyet olduğunu düşünmezler, camiye gitmezler fakat kişilerin ibadet özgürlüğüne, düşünce özgürlüğüne saygılıdırlar. Bütün sene alkol alırlar belki ama ramazan da oruç tutup 1 ay ara veren çoktur.

Başka bir şehirde olsa emin olun o videodaki çocuk gibi tahrik edilmiş olsa halk emin olun kafasını gözünü kırıp hastanelik ederlerdi, bu da izmir farklı işte. Medeniyet böyle birşey...

Kalkıp kara propaganda uğruna, kutuplaştırma adına izmir için söylenen o kadar çok yalan, atılan o kadar çok iftira var ki, bunlardan yola çıkıp da izmiri görmeden yaşamadan değerlendirmeye kalkarsanız böyle ters köşe olursunuz. Ha o uzun saçlı çocuktan daha zalimleri yada din karşıtları yokmudur, vardır fakat her şehirde olduğu kadar, azınlıktırlar.

İzmirde akp %30 civarında oy alıyor ya, sanmayın sizler gibi :) Neredeyse büyük çoğunluğu cebine bakar, oğlunu kızını belediyeye nasıl soksam, nasıl ihale kazansam diye düşünür, ideolojik yaklaşan azdır, izmirde akp toplantıları bile çoğunlukla alkollü yapılıyor, içtiği halde çaktırmayan, gizleyen de bir o kadar.

9. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    izmire atıp tutan yok bu neyin davası bu neyin savunması avukat bey ? :) İzmir fazla açık , içki kumar bir kaç şehhirde ki gibi fazla bunda hem fikiriz Coğrafi koşul bunda en büyük etki tabii. Son zamanlarda ülkenin aydın kesimi rolünü üstlenen yer olması da bunda etkili vs vs.. Yoksa dine lafı olmayan insanlarla dolu güzel bir yer :)

10. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    @Empatik ,

:) Kumarı nereden çıkardın, yasadışı. Kumarhaneyi geçtim izmirde kahvehane kültürü bile çok zayıftır. Bu iddia doğru değil ne yazık ki. Aksine sayısal loto, milli piyango, iddia, at yarışı vb kumar araçları daha çok yoksul, işsizliğin yüksek, kahve kültürürün yoğun olduğu yerlerde daha yoğundur, fakirin umududur.

11. mstfanar

Beğenilen Mesajları:
    559
    Abicim İzmir'de yaşadın mı hiç? Ben senin yaşadığın yer olan Kocaeli'de 4. senemi geçiriyorum. İzmir'e açık,alkolik demek için önce bir İzmit'e bak. ;) Aralarında pek fark olmadığını iki şehrinde iyisinin kötüsünün olacağını ama bunu genellememek gerektiğini anlarsın.

12. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Bence de her ilde bi deformasyon var. Her geçen zaman daha da artıyor. Mesela bi örnek Adana her akşam ana haber bültenlerinde illaki bi cinayet haberi geliyor..

mstfanar bunu beğendi.
  13. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    İzmirde çok kez bulundum yaşamadım ama bulundum. yaşayan arkadaşlarımda oldu hanii :D

14. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Bide şunu belirteyim benim İzmir deki arkadaşlarım genelde CHP li.. Ama bişey demiyorum tabii herkesin siyasi görüşü amma velakin AKP yi duydular mı cinleri tepelerine çıkıyor. Müthiş bi çekememezlik var.

15. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    İzmirin diğer bütün illerden bir iki hatta üç tık önde olduğunu kabul edelim :) iyi bişey mi kötü bişey mi tartışılır o ayrı :D

16. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Murat, çekememezlik yerine tiksinme var desek daha doğru olacak :)
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 6 Mart 2015, ilk mesajın tarihi: 6 Mart 2015 ---
    Ek olarak araştırmalara göre en hızlı gelişen şehirler sıralamasında izmir türkiyede 1. dünyada ise 2. konumda. Üstelik ne başkent nede istanbula komşu :)

İstanbulun aşırı şişip tıkanma noktasına gelmesi sonucu yatırımcılar izmiri öncelikli tercih ediyorlar, bunların sebepleri arasında en önemlileri yetişmiş kalifiye iş gücü, limanı vasıtasıyla kolay ihracat imkanı ve çok büyük potansiyelinin bulunması.

17. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    @tambjk Bırak canım ne gelişmiş şehri gelişmiş şehir olsa geçtiğimiz yıllarda bi olimpiyat mıydı neydi onu vermediler İzmir'e beğenmedilerki. Ne gelişmesinden bahsediyorsun?.

18. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Abi uzun birşey de yazmadım, 2 cümlecik yahu bari onu doğru okuyup anla. Ben en gelişmiş 2. şehri mi dedim, dikkatli oku en hızlı gelişen şehirler sıralamasında türkiyede 1. dünyada 2.konumda dedim. Yani hızla gelişmekte olduğundan bahsettim.

Haber;
    Dünya zirvesinde 4 Türk şehri var - Ekonomi Haberleri
    İzmir dünyanın en hızlı büyüyen ikinci şehri - Hürriyet GÜNDEM

şimdi bak sana son derece can alıcı bir haber paylaşacağım, aynı araştırma sonucu yukarıda sabah ve hürriyet de nasıl verilmiş, baştan sona oku ve sonra aşağıda trthaber sitesinin anadoluajansı vasıtasıyla paylaştığı habere bak. Aşağıda paylaşacağım haber yukarıdakiler gibi 2015 yılına ait bir haber. Anadoluajansı haberciliğini göreceksin, istatistikler ile insanların zekaları ile alay edercesine haberi nasıl çarpıttıklarını, eksik sunup halktan bilgiyi sakladıklarını göreceksin. Araştırma sonucunda izmirin 2.çıkmasını gizlemek adına nasıl kıvrınıp haberi eksik ve yalan yanlış verdiklerini göreceksin.

Türk şehirleri ekonomide dünyayı solladı

Haber "Global Metro Monitor 2014" araştırmaları üzerine yapılmış ve bu araştırmada izmir 2. istanbul 3. Bursa 4. Ankara 9. çıkmış, bunu bir yere not et ve devam edelim. trthaber bu araştırmayı nasıl yansıtmış;

Bu araştırmada izmir 2. çıkmasına rağmen izmirin adını bile kaleme almayıp haberi hemen çarpıtmışlar ve ara başlık atmışlar "en büyük başarı istanbulun" diye, sonra devam etmişler, bunu geçen sene yayınlanan "Global Metro Monitor 2013" araştırmalarıyla kıyaslayıp, istanbul geçen sene 52. sıradayken bu sene 3. sıraya yükseldi demişler. Sonra izmirin daha geride bulunduğu sıralama olan "Global Metro Monitor 2013" sonuçlarını sıralayıp izmir 6. Bursa ve Ankara geçen yıl olduğu gibi 4. ve 9. oldu demişler. 2015 senesindeki bir haberde, 2014 yılı araştırma sonuçları üzerine bir haber yapıyorsun, bu sıralamayı doğru şekilde vermeyip izmirin adını gizliyorsun, sonra ise 2013 yılında izmirin daha geride olduğu bir araştırmanın sıralamasını paylaşıyorsun. Bu çapsız adamlar bu ucube haberciliği bide milletin vergilerinden gelen paralarla yapıyorlar, işte yeni türkiyenin kara propaganda aracı trt huzurlarınızda.

haberin içeriği;
    Türk şehirleri ekonomide dünyayı solladı
    Brookings Enstitüsü, 4 Türk kentinin dünyanın en hızlı büyüyen ilk 10 metropolü arasına girebilmesinin, son yıllarda gösterilen güçlü ekonomik performansı yansıttığını kaydetti.

Brookings Enstitüsü Analisti Jesus Trujillo, 4 Türk kentinin dünyanın en hızlı büyüyen ilk 10 metropolü arasına girebilmesinin, Türkiye'nin son yıllarda gösterdiği güçlü ekonomik performansı yansıttığını kaydetti.

Washington merkezli araştırma kuruluşu Brookings Enstitüsü ve JP Morgan Chase geçtiğimiz günlerde yayımlanan "Global Metro Monitor 2014" raporuyla dünyanın en hızlı büyüyen 300 metropolünü belirlemişti.

Raporu hazırlayan ekipten Brookings Enstitüsü Analisti Jesus Trujillo, Türk şehirlerinin bu önemli başarısını AA muhabirine değerlendirdi.

Türk kentlerinin listenin en tepesine kadar yükselmesinin geçici bir trend olmadığını düşünen Trujillo, "Dünyanın en hızlı büyüyen ilk 10 metropolünden 4'ünün Türkiye'de yer alması, Türkiye'nin son yıllarda gösterdiği güçlü ekonomik performansın bir yansıması" şeklinde konuştu.

"En büyük başarı İstanbul'un"

Trujillo, listenin kişi başına milli gelir ve istihdam artışı göz önüne alınarak hazırlandığını anlatırken, Türkiye'de kişi başına düşen milli gelirin son 10 yılda yüzde 50'nin üzerinde artış gösterdiğini vurguladı. Büyüyen Türkiye ekonomisinin ülkedeki metropolleri de geliştirdiğini anlatan Trujillo, İzmir, Bursa ve Ankara'nın 2013 yılında da ilk 10 arasında olduğuna işaret ederek, 2014'de en büyük sıçrayışı bir önceki yıl 52. sırada olan İstanbul'un gösterdiğini bildirdi.

"Global Metro Monitor 2013" raporunda, İzmir 6. sırada yer alırken, Bursa ve Ankara geçen yıl olduğu gibi 4. ve 9. olmuştu.

Trujillo'ya göre İstanbul'un geçtiğimiz yıl 49 sıra atlayarak 3. sıraya yerleşmesinde büyük oranda güçlü istihdam artışı rol oynadı.

"En büyük başarı 52. sıradan 3'e yükselen İstanbul'un. İstanbul'daki en büyük 4 sektör, sanayi, ticaret, finans ve turizm, 2014'te istihdamın yüzde 6,5 artırırken, kişi başına milli gelirin de yüzde 2 artış göstermesi İstanbul'u ilk üçe taşıdı" ifadelerini kullanan Trujillo, Türk şehirlerinin gelecek yıllarda da en hızlı büyüyen metropoller listesinin ilk sıralarında yer almaya devam edeceği öngörüsünde bulundu.
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 6 Mart 2015 ---
    İzmir gelişmiş bir şehir mi peki? İzmire gittiğini hiç sanmıyorum, trthaber okuya okuya, yalan yalnış propagandalara maruz kala kala başka bir gerçeliğe geçmişsin.

İzmirin geçen sene istanbuldan sonra en çok vergi ödeyen 2. şehri konumunda olduğunu bilmende fayda var..

19. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    Brookings Enstitüsü Analisti Jesus Trujillo, 4 Türk kentinin dünyanın en hızlı büyüyen ilk 10 metropolü arasına girebilmesinin, Türkiye'nin son yıllarda gösterdiği güçlü ekonomik performansı yansıttığını kaydetti.

Gözüme çarptı :D Ekonomiye sövüp sövüştüren siz değilmiydiniz :D yoksa kendi yazdığını mı okumuyon :p

20. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    :) Empatikçim ekonominin büyüyor olması sana bana asgari ücretliye işsize fakire fukaraya mı yarıyor? Hayır, türkiyenin sorunu da bu, gelir adaletsizliği, 12 yıldır ülke büyüyor gerçi büyüme ortalaması 70 yıllık cumhuriyet ortalamasının gerisinde ama, hadi dedikleri gibi çok büyüyor olalum, sadece zenginler daha fazla zenginleşiyor, mallarına mal mülklerine mülk katıyor, asgari ücretlinin alım gücü her geçen gün azalıyor, işsizlikde değişen pek birşey yok. Büyüyoruz ama büyüğümüzden fazlasını borçlanıyoruz. Bu hükümetin ekonomi politikaları yoksulluğu azaltmak, refahı yükseltmek değil, sadece sermaye sahibi zenginlere hizmet eden bir politika izliyorlar. Zaten bu ülkedeki borsadaki paranın 2/3 ü yabancıların elinde, burada çoğu yatırım bile yapmadan faiz yemeye geliyor, faizi ceplerine indirip gidiyorlar. Yani anlayacağın bu ekonomik büyüklük üretime dayalı değil, tüketime ve yabancı sermayeye dahalı bir büyüklük, yarın öbürgün onları korkutup kaçırtırsan ağlarsın sonra yok faiz lobisi şu lobisi bu lobisi ekonomiye zarar veriyor diye, yahu sen ekonomini onların getirdiği paranın üzerine, onların yiyeceği faize endekslersen, onlara bu denli bel bağlar güvenirsel, başka ülkelere çekip gittiklerinde de kızmayacaksın, etme bulma dünyası.

imf ye borcumuz sıfırlandı deniyor, peki imf ye ne kadar borcumuz vardı 25 milyar dolar, bu borç bitme noktasına geldi, fakat aynı dönemde türkiyenin borç stoku 300milyar dolar arttı, yani 300milyar dolar fazladan borçlandığın bir dönemde imf ye borcunu kapatmış olsan ne yazar, devede kulak kalıyor, ama işte bunlar hep propaganda malzemesi :)

Son olarak şöyle bir yazı var ekşide; dolar neden yükselir neden düşer - #49584367 - ekşi sözlük

Sayfayı Paylaş