Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

İyi hal…

Konu, 'Beğenilen Köşe Yazıları' kısmında tambjk tarafından paylaşıldı.

1. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Musallat olduğu hamile kadını boğarak öldürüp “mahkemede kravat taktığı için” iyi hal indirimi alan var.
    Aşkına karşılık vermeyen genç kızı benzinle yakarak, ormana gömüp “mahkemeye takım elbiseyle geldiği için” iyi hal indirimi alan var.
    Tecavüz ederken suçüstü yakalanıp, “yarım kaldı” indirimi alan var.
    İlaçla bayıltarak tecavüz edip “meğer eski sevgilisiymiş” indirimi alan var.
    “Tecavüz sırasında bağırdığını duyan olmamış, bağırsaydı duyulurdu, bağırmadıysa rıza göstermiş sayılır” indirimi alan var.
    Kızına tecavüz edip “kızın ruh sağlığı bozulmadı” raporuyla indirim alan var.
    Tecavüz edip, hamile bırakıp “zaten bakire değildi” indirimi alan var.
    İlişki teklifini reddeden talihsizi, sopayla döve döve öldürüp “zaten travestiydi” indirimi alan var.
    Eşini delik deşik edip “tayt giyiyordu” indirimi alan var.
    Doğrayıp, buzdolabına koyup “piercing takıyordu” indirimi alan var.
    “Tanımadığı insanlara sokakta saati sorarak cilve yaptı” indirimi alan var.
    Cayır cayır yakıp “çok sık banyo yapıyordu, şüphelendim” indirimi alan var.
    Gırtlağını kesip “benden izinsiz çarşıya alışverişe gitti” indirimi alan var.

*

Televizyondaki kadın programında “babam bana tecavüz etti” diyen kızını öldürüp... “Babasını kamuoyunda mahcup etti” indirimi alan var.

*

Kadının göğsünden girip sırtından çıkan 26 santimlik bıçağın “öldürücü olmadığı”na dair rapor getirip... 37 defa saplamasına rağmen, indirim alan var.

*

Kastamonu’da herifin biri kadıncağızı devamlı dövüyordu, o gece gene döverken belindeki tabancayı düşürdü, kadın aldı, tetiğe bastı, herif öldü, kadına “17 sene” verdiler... İstanbul’da eşini tabancayla vurup öldüren herife “10 sene” verdiler!

*

(Kadıncağız mahkemeye “kravat takıp” gelseydi, iyi halden indirim alırdı. Kravat takıp, takım elbise giymediği için, erkeklerden yedi sene fazla ceza aldı.)

*

Akp’nin kadın-erkek adaleti bu “hal”deyken, hala ne diyor Ahmet Kiziroğlu?
    Kadına uzanan eller kırılsın filan...
    Hadi ordan

İyi hal…

2. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    mahkeme iyi hal veriyor akp mi yaptırıyor bunu o_O

3. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    "Kim şu veya bu gerekçeyle milli hazinemize, kaynaklarımıza, yolsuzluk niyetiyle yaklaşırsa, harama bulaşırsa, kardeşimiz de olsa onun kolunu koparmaya kararlıyız." deyip sonrasında hırsızları yargılamadan bin türlü tilkilik yaparan kaçıran bir parti söz konusu :)

Mahkemelerin bağımsızlığı ise çok ciddi tahrip olmuş durumda, yandaş olmayan, torpili olmayan hakim ve savcıların mülakatlardan geçebilmesi mümkün değil, mit adamın yedi ceddini araştırıp fişliyor, solcumu, sağcımı, kürtçümü, alevimi, selefili, ateistmi, gezicimi, hangi okullara gitmiş, hangi dershanelerde okumuş, hangi sitede oturuyor, eşinin başı kapalımı, camiye gidermi, cumaya gidermi, neredelere bağış yapıyor, akrabaları kimdir necidir, müvekkilleri kimdir, hangi derneklere mensup, hangi kanalları seyreder vs vs. kesinlikle liyakat değil yandaşlığın esas alındığı, daha mesleğe başlamadan hertürlü ayarın verilip hizaya çekildiği malum. Nereden mi biliyorum, bi tanıdığım daha yeni hakim oldu, tüm çevresine tembihledi beni sorarlarda dikkatli davranın diye.

Yargı bu haldeyken kalkıp bu iyi hallerden kimi sorumlu tutacağız?

4. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447
    Yaşadığınız Şehir:
    Uşak
    Mit'in yedi ceddini araştırması görevi değil mi?? Benim bildiğim tüm dünyada böyle. + Daha biz istihbaratı bir Amerikalı, İngiliz gibi yapamıyoruz. Yapsak demek ki yollara döküleceksiniz.
    --- İki Mesaj Birleştirildi, 17 Şubat 2015 ---
    Benim çocukluğumda öğrencileri; anası, bacısı türbanlı diye askeri liselere almıyorlardı. Torpil her zaman var @tambjk geçeceksin o işi. Herkes birbirinin tanıdığını alıyor mülakatta.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Şubat 2015
  5. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    @desperado64 ,

terbiyesizleşme, ne demek it sürüsü fln.

mitin görev araştırmaktır, liyakatı esas almadan yandaş, torpilli, iktidarın istediği hertürlü hukusuzluğa göz yumacak, örtbas edecek, ayıracak, kayıracak kadrolar oluşturmak değildir. Daha bu en temel ahlaki öğretiden nasibinizi alamamışsınız, ne biçim insanlar olup çıktınız siz. Toplum ve devlet işte böyle böyle yozlaşıyor, ahlaksızlaşıyor, sapkınlaşıyor, yolsuzlaşıyor.

İşte bu zihniyet ile kadrolar oluşturulduğu sürece hiçbir yetkinliği olmayan polisler gider halkı katleder, işbirlikçisi hakim ve savcılar da katilleri tecavüzcüleri iyi halden salıverir. Ben doğrusunu anlatıyorum sen işine geleni savunuyorsun.

Sonra torpil rüşvet peşkeş sevici dediğimde kızıyorsunuz, ne güzel müslümanlarsınız siz böyle :) Sizin vatan millet sevginiz işte böyle bir yalan, kurulan rant düzeninin, muslukların altında köşe kapmak mesele.

Tüm dünyada böyle değil, sadece 3.sınıf faşist iktidarların, baas rejimlerin, diktatörlüklerin tarzıdır bu.

Zamanında anası babacı türbanlı diye askeri liselere alınmayan çocukların intikamı, o ordu mensuplarını paralel örgüt ile işbirliği yapılarak düzmece deliller ile iftiralar ile hapislerde çürütülerek alındı, işte akp adaleti budur, müslümanların yüzkarası, bu günahlara ortak olanlar, destek olanlar öteki dünyada çok hesap verecek, yenen kul hakkının haddi hesabı yok.

Son düzenleme: 17 Şubat 2015
  6. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447
    Yaşadığınız Şehir:
    Uşak
    Teşbihte hata olmaz @tambjk. Bize lise de böyle öğrettiler. Orada benzetme var. Sen benzetmeyi göremediysen bu benim terbiyesizliğim değil.

İstihbarat teşkilatlarının görevi en ince noktasına kadar araştırmaktır. Yoksa nokta atışı operasyonlar nasıl yapılacak. Biz şuan ABD ve İngiltere gibi istihbarat yapamıyoruz. Cumhutiyet tarihinin yarısında CHP kadrolaşmıştır. Şimdi AKP kadrolaşınca mı?? gözüne batıyor. Kadrolaşmayı savunduğum yok ama CHP zihniyeti yıllarca yedi bitirdi bu ülkeyi.

Dün siz yapınca, size müslüman değil misiniz? diye sorulduğunda "Biz laikiz diyordunuz." Şimdi bu çocuklar intikam alınca mı?? müslümanlık aklınıza geldi.

***Hani demişsin ya toplum iyice ahlaksızlaştı. Bunun sorumlusu anaların, bacıların giyimine, batı kadınını rolü empoze edilmesi ne zaman başlatıldıysa, o zamanki kişiler bundan sorumludur.

7. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Nokta atış operasyon ile kamu kuruluşuna alınacak, savcı olacak bir memurun mezhebinin, dünya görüşünün ne alakası var. Önemli olan yetkinliği varmı, dürüst mü, başarılı mı bunlardan ötesini referans alıp adaletsizce rant dağıtmak, siyasi kadrolaşmak ahlaksızlıktır, suçtur, günahtır. Bu ülkede alevi olmak, ateist olmak, solcu olmak suç mu?

Abd ve ilgiltere, yok bu adam cumhuriyetçi, yok bu adam liberal, yok bu kadın solcu diye mi araştırıyor? Sizin istihbarattan anladığınız bu ise referansın abd ingiltere değil, esad saddam olmalı.

Chp dediğin parti 60 yıldır iktidar gözü görmüyor, öncesinde tek partili dönemlerinde bile merkez sağın kurucularından celal bayarı başbakan yapmıştır. Çok partili hayat ile birlikte neredeyse hep akp nin sürekli devamı olduğunu iddia edip mirasına talip olduğu sağ partiler iktidara gelmiştir, sınavları atamaları mulakatları kadroları doğrudan kendileri kurmuştur, eğer bir kadrolaşma varsa sorumlusu hep iktidarlardır.

Çok partili hayatın sekteye uğradığı darbe dönemlerinde bile hep sol ezilmiş, işkence görmüş, katledilmiştir, neredeyse tüm darbeciler de siyasal islamcılara kucak açmıştır, onlara yol vermiştir.

Hadi ordu dediğin gibi chp güdümünde ve kadrolarının kontrolünde olsa darbe sonrası ilk kapatılan ve neredeyse tüm lider kadrosu hapislere atılan chp olurmuydu? Az düşük çalıştır kafanı, bırak ezbere konuşmayı.

12 yıllık iktidarın bütün kabahatini daha düne kadar işbirliği yaptığınız cemaatin omuzlarına yıktınız, kalkıp yarım asırdır ülkeyi yöneten merkez sağ iktidarların kabahatlerini başkasına yıkma derdindesiniz.

Ne dün ne bugun benim savunduğum hiçbir ideoloji, parti iktidara gelemedi, ben dün birşey yapmadım, alnım ak, laiklik bana özgü bir tanım değil, menderesten özala erbakandan demirele bütün merkez sağ partiler de laik sistemin parçasıydılar.

Ahlaksızlığı kılık kıyafetten, namusu bacak arasından ibaret gören, yolsuzluğu hırsızlığı torpili rüşveti peşkeşi adaletsizliği hoş karşılayan, normalleştiren birinin ahlaktan namustan bahsetmesi çok komik.

Eğer ahlak namus kılık kıyafetten ibaret olsaydı, bugun dünyada ahlaki çöküşün namussuzluğun adaletsizliğin zirve yaptığı toplumlar müslüman toplumlar olmazdı.

Son düzenleme: 17 Şubat 2015
  8. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Aloo ne oldu gene?. @tambjk o adam sana bişey demediki neden öyle şeyler yazıyorsun?.

9. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Adam it diyor murat, yok teşbih yapmışmış.

10. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    İslam toplumlarını suçluyorsun ama insanlar islamdan uzaklaştıysa sadece adları islam olduysa suç islam dininin mi??. Bu nasıl bir zihniyettir?. Unutmayalım ki mükemmel olan insanlar değil islam dinidir.

11. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    Tam bjk gibi ağzım laf yapınca çıkıcam karşısına :p

12. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Ama sana demiyorkii onu..

13. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Abi şu müslüman toplumların kabahatlerine, islam dinin kalkan yapmaktan, alet etmekten vazgeçin. Aynı tartışmayı daha öncede yaptık, elbette müslümanların suçu islamın kabahati değildir, bahsetmek istediğim kendine müslüman diyenlerin düştükleri durum. Yoksa islama laf ettiğim yok, aksi halde bu çarpkılığın islama ve müslümanlara yakışmadığı şeklinde izahta bulunmazdım.

murat bunu beğendi.
  14. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    @tambjk Israr etme yaa küfretmeye hakkın yok..

15. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Başkalarının da bana it demeye hakkı yok. Adalet herkes için geçerli olsun, bu kaçıncı oluyor. Ve o "it" li mesaj da orada öyle duruyor.

16. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Tamam düzenlendi sakin olun.. Bak ben çıkmak zorundayım şimdi akşam geldiğimde bu konu temiz olsun..

17. finix

finix Asistan

Beğenilen Mesajları:
    79
    Müşteri her ne zaman güçlü konuma geçerse o zaman kötüye gitmesi gereken her şey birden iyiye gider.
    Not: Müşteri eski dilde Jüpiter demek. Astrolojide genellikle iyilikle, bereketle bağdaştırılır. Güçlü konumu da Yengeç. Siz başka bir şey mi sanmıştınız?

18. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447
    Yaşadığınız Şehir:
    Uşak
    @tambjk ben sana demedim. O benzetmeyi en ufak şeyde siyasi çıkarı için sokaklarda toplanan kesim için kullandım. Tıpkı bazı kesimlerin koyun yakıştırması gibi.

---------------

Türkiye hükûmetleri listesi - Vikipedi

Yukarıdaki listeye göre konuşuyorum. İlk 27 yıl CHP'nin iktidarı. Kadroların dağılması uzun bir süreyi (27 yıllık iktidarın kadrosu en az 10 yıl daha sürer.)

DP 10 yıllık iktidar döneminden sonra darbe yemiş ve darbeden sonra CHP 4 yıl boyunca baskın parti olmuş. Daha sonra 1+2 yıllık dönemlerde baskın parti olmuş. Toplamda 34 yıl devleti yönetmiş.

8 yılda CHP uzantısı sol partiler hükümet ortağı olmuş.

Listeye baktığımda sağdaki bir partinin/partilerin hükümütine darbe yapılmış. Nedense en çok zarar gören sol partiler olmuş. (Sol partilerin söylemi)

Akp hükümetine de darbe yapılacaktı ama beceremediler. (AKP'de merkez-sağ.)

Ne sağcıyım ne de solcuyum. AKP'e genel seçimlerde oy vermedim ve bu seçimlerde de oy vermeyeceğim. Yerel seçimde bir kere oy verdim. Referandumlarda evet dedim. ilk referandum %100 evet basılması gerekiyordu çünkü meclis cumhurbaşkanını seçemezdi artık. Çünkü Fahri Korutürk 635 millevekiline sahip mecliste 15. turda seçildi. Şimdiki mecliste hiç seçilemezdi. Kaynak

Senin o dediğin ahlaksızlık Batı dünyasında da var. Sadece onların büyüklüklerinden göremiyorsun. Büyükler, küçüklere karışıtğı sürece küçükler bir türlü büyüyemez. Şuanda islam dünyasının durumu budur.

19. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    @desperado64 , ne demek bana demedin, çoğul olarak "siz" diye ben ve benim gibilere yönelik kuruyorsun o cümleyi. Önce teşbihte hata olmaz, şimdi ise sana değildi diye kıvırmaya çalışıyorsun. En ufak siyasi çıkarları için sokaklara toplanan insanların büyük çoğunluğunun istediği daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, daha adil bir düzen, sansürlerden baskılardan yolsuzluklardan arınmış bir toplum, eşitlik, iş, aş, barış, ağaçların doğanın korunması, şehirlerin beton yığınlara dönüşmemesi, baskının yasakların sonlanması, ifade özgürlüğü, hırsızlığa yolsuzluğa yozlaşmaya yobazlığa dur denilmesi, prim tanımlaması. Bunların neresi yanlış, neresi siyasi çıkar? Bunlar siyaset değil bizzat hayatımız, soluduğumuz hava, elbette çıkacaklar sokaklara. Asıl sorun kefen giyip elinde baltayla terör estiren, tahtayla copla çocuk dövüp öldüren, gaz fişekleriyle çocukları vuran kör eden, molotoflar ile yıkıp yağmalıyanlardır, benim taraf olduğum bunlar değil, yukarıda belirttiğim haklı talepler. Sorun en ufak siyasi çıkarları için insanların bu halkı taleplerini şiddet ile bastırıp sindirmeye çalışanlarda. Eğer bir hakaret edeceksen adres orası, biz değil.

Chp nin avukatı değilim lakin yazdıkların bir kısmı doğru olmadığı için itiraz edeceğim.

Chpnin tek partili dönemi milli koalisyon dönemidir, tek parti çatısı altında her görüşten siyasi ideolojinin yer bulduğu geniş bir yelpazeydi, bu hükümetlerin tabelası chp olsa bile yönetici kadrolarının her kesimi sağcısı solcusu liberali demokratı milliyetçisi islamcısı tarafından paylaşılmış durumdaydı. Dolayısıyla tek bir ideolojinin güdümünde heraket edip kadrolaştığını iddia etmek son derece mantıksız, aksi halde ne celal bayar başbakan olurdu nede adnan menderes gibilere siyaset olanağı tanımazdı. Partiden ayrılması ise daha önce de söylediğim gibi toprak ağası olmasından ötürü çiftçiyi topraklandırma yasasına karşı çıkması ve şiddetle muhalefet etmesine dayanmaktadır, bu itirazın nasıl bir halk düşmanlığı, kötü düşmanığı, adaletsizlik olduğunu siz vicdanlarınıza tartın.

8 yıl chp uzantısı partilere iktidar ortağı oluyor da chp uzantısı hükümetlerin merkez sağ koalisyon ortaklıklıklarını niye hatırlatmıyorsun :)

O darbe listesine baktığında, sonrasında hangi liderlere yol verilip kimleri zindanlara attıklarını da bir araştır istersen.

Akp hükümetine darbe yapılacaktı yalanını hala ısrarla dillendiriyorsunuz ki akp bile bizzat ergenekon ve balyoz davalarının cemaatin sahte uydurma düzmece delillerine dayandığını söylüyorken komik oluyor o darbe paranoyanız :) Elbette her dönem darbe isterüzükçüler olacaktır fakat bu darbe yapılacağı anlamına gelmez.

Batı dünyası elbette sütten çıkmış ak kaşık değil ama en azından insanı yaşatmasını ve toplumsal adaleti sağlamasını diğerlerine nispeten daha iyi beceriyorlar.

20. desperado64

desperado64 Profesör

Beğenilen Mesajları:
    447
    Yaşadığınız Şehir:
    Uşak
    @tambjk sen bana dedikçe ben açıklamaya çalıştım. Akp seçmenine nasıl koyun sürüsü benzetmesi yapılıyorsa, ben de öyle benzetme yaptım. Şahsına hakaret için yazmadım onu.

DP yazacaktım. Şimdi sen ona merkez-sağ partisidir, git biraz araştır diyeceksin diye yazmadım ama laf sokacak bi cümle yazdın. :p

Doğrudur. CHP'nin içinde bir çok görüş vardır. Kadrolaşmayı hükümet yapıyor sonuçta. Meclis atamıyor. Farklı siyasi görüş insanlar CHP'den istifa edip hep farklı partiler kurdular. Kurdukları siyasi partilerde hep kapatıldılar.

Soklara çıkanlar mı?? Hükümet mi?? Paralel yapı mı?? yoksa muhalefet mı?? bu olayların çıkmasında masumdur o tartışılır. Bu dördünü burada hatalıdır. Sokaklara çıkanlarda milli servete zarar verip çocuk öldürmüştür. Özgürlük istemek buysa bu özgürlük değildir. Nitekim hükümette masum değildir.

Sayfayı Paylaş