Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

İsrail'in "Kralı" Abdullah!

Konu, 'Dünya Gündemi' kısmında Ahbârî tarafından paylaşıldı.

 1. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  Halka hitap eden Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Gazze'de İsrail'e karşı direnen Hamas'ı terör örgütü ilan etti. İsrail'i ağzına almadan Gazze'de insanlık suçu işlendiğini söyleyen Abdullah, Suudi Arabistan Gazze'deki katliamların durması için girişimlerde bulunuyormuşcasına dünyanın sessiz kalmasını kınadı..


  [​IMG]


  Suudi Arabistan Kralı Abdullah uzun bir aradan sonra halka hitap etti. Suudi Arabistan'ın devlet kanalı el-Arabiya kanalından canlı yayınlanan konuşmasında Abdullah Gazze'deki İsrail katliamlarına ilişkin ilginç açıklamalar yaptı.

  "Hamas terörist" iması

  Hamas ve İsrail'e karşı direnenleri üstü kapalı olarak "terörist" ilan eden Abdullah, "Teröristlerin ve terör örgütlerinin yaptığı İslam ile bağdaşmaz" dedi. Terörün ve şiddetin barış getireceğine inanan bir nesilden hayır gelmez mesajını veren Kral Abdullah, 'Terör örgütü' olarak tanımladığı hareketlerin dünyadaki İslam algısını zedelediğini iddia etti.

  İsrail'i ağzına bile almadı

  Ağzına bir kere bile İsrail kelimesini almayan Abdullah, "Gazze'de insanlık suçu işleniyor" sözleriyle katliamları kınadı. Suudi Arabistan, Mısır ile birlikte İsrail'e Gazze işgali sırasında istihbarat sağlamakla suçlanırken Kral Abdullah, dünyanın bu katliamlar karşısında sessiz kalmasını eleştirmesi dikkat çekti.

  Darbeci Sisi'ye de sponsoru olmuştu

  Suudi Arabistan Kral'ı Abdullah, Temmuz 2013'te Mısır'ın seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yapılan darbede büyük rol oynamıştı. Kral Abdullah, darbeyi protesto eden sivil halka ateş açan Sisi komutasındaki orduya milyarlarca dolarlık yardım yaparak, 4 binden fazla kişiyi öldüren Mısır ordusunu finanse etmişti.


  Kaynak  Vay be diyorum...
   

Sayfayı Paylaş