Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek

Konu, 'İngilizce Kursu' kısmında Empatik tarafından paylaşıldı.

1. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    Ben ingilizceyi kendi çabalarımla öğrenmeyi deneyeceğim. Seneye yeni eğitim öğretim yılı başladığında kursa gideceğim. Ancak o zamana kadar seviyemi ilerletebildiğim kadar ilerletmek istiyorum. E bizene bundan ? diyorsunuzdur. Bu aşamada kullandığım tamamen ücretsiz ingilizce öğrenme tekniklerini , ücretsiz ingilizce öğrenme sitelerini paylaşacağım.

İlk olarak duolingo uygulamasını indirin telefonunuza. Çok zevkli oyun gibi. Orda soruları cevapladıktan sonra mutlaka yorumları okuyun. Kaç tane yorum varsa okuyun. Hani kolay soru aman geç demeden. Çok yararlı. Sitelerinden de aynı şeyi yapabilirsiniz. Mobil olarak da. Bkz:Duolingo | Learn Spanish, French, German, Portuguese, Italian and English for free

Ders ders ilerlemek için Cengiz amcamız anlatmış , anlatıyor. Bakıyorum en son 13 saat önde ders paylaşmış. Düşünün 2011 ' de ilk dersi paylaşmış. Adam türk insanını ne kadar sevdiğini herşeyi onlar için yaptığını her fırsatta söylüyor. Bkz:https://www.youtube.com/user/TheCengizhoca/videos?view=0&flow=list&sort=da

Şimdilik bunlarla başladım. Kelime ezberlemek için de öneriler neler merak ediyorum. Yaz , çevir ezberle şeklinde çok sıkıcı oluyor.

2 tane eğitim seti de indiriyorum ama bakalım. Olumlu yorudma var olumsuz yorumda deneyip görücez.

Eğer öneri siteniz eğitim setiniz filan varsa yazın.

2. deatmania

deatmania Editör Yetkili Kişi Editör

Beğenilen Mesajları:
    122
    İngilizce veya başka bir yabancı dili bir aşamadan sonra kağıt üzerinde çalışarak öğrenebilineceğini zannetmiyorum. Aktif olarak yabancı dil konuşulan yerlerde bulunmak, dizi film izlemek, bol bol konuşmalar yapmak sanırım bu işin püf noktası.

Zaten çevir-ezberle yöntemini kullansak her lise öğrencisi "What is your name?" sorusunun önüne geçerdi.

Bir arkadaşım var. Öğrenmeyi iyice kafayı takmıştı ve başardı da. Ama yukarıda anlattığım gibi, kağıt üzerinde değil de daha çok hayatın içerisinde kullanarak yaptı.

3. friendly

friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenilen Mesajları:
    1.422
    Yaşadığınız Şehir:
    İstanbul
    Belli bir altyapı edindikten sonra tatil dönemlerinde İngiltere'ye git Okan. Belli bir ücret karşılığında bu işi organize eden ciddi firmalar var, hatta Üniversiteler de yardımcı oluyorlar diye biliyorum. Vize olayı, kalacak yer, süre filan her şeyi hallediyorlar. Seni İngiliz bir ailenin yanına yerleştiriyorlar 2-3 ay kalıyorsun, Türkçe konuşma şansın yok. Orada çok ciddi mesafe kaydedersin. Yanında kalacağın aile bu konuda tecrübeli olduğu için sana yol gösterip destek oluyorlar. İngiltere'de sırf bu iş için gidilen bir şehir var öğrenci şehri diyorlar hatta, oraya her milletten öğrenciler gidip orada bu işi kısa zamanda çözüyorlar. Şehrin ismi aklıma gelmedi şimdi zaten araştırırsan göreceksin.

4. Empatik

Empatik Doçent

Beğenilen Mesajları:
    95
    Zaten belli bir alt yapıyı kurana kadar böyle devam edicem. Daha sonrası için yukarda yazdıdığınız önerileri sayfalarca okudum. Herkes aynı şeyi söylüyorsa doğrudur zaten hiç şüphemde yok :D Yapıcaz bir şeyler bakalım work and travel düşünüyoruz bu yaz değil de sonraki yaz için. :D

Sayfayı Paylaş