Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Özgecan için dans Erdoğan'ı çok kızdırdı, 'Fatiha oku'

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında murat tarafından paylaşıldı.

1. murat

murat Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajları:
    616
    Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'li vekil Aylin Nazlıaka'nın Mersin'de katledilen Özgecan için dans etmesine çok kızdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Müteahhitler Birliği'nin ödül töreninde konuştu. Burada yaptığı konuşmasında okuduğu üniversiteden minibüsle evine dönerken, minibüs şoförü tarafından vahşice katledilen Özgecan Aslan için CHP'li vekil Aylin Nazlıaka'nın sokakta dans etmesini de eleştiren Erdoğan duygularını şu sözlerle dile getirdi; ''Bunlar kendi ülkesine, kendi milletine, kendi insanının değerlerine, kültürüne o kadar uzaklar ki geçtiğimiz günlerde hunharca katledilen Özgecan'ımızın ölümünü dans ederek güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iştir. Önce sen biliyorsan bir Fatiha oku. Bilmiyorsan bir rahmet dile. Ailesine bir başsağlığı dile. Dans ediyor. Bunum bizim kültürümüzdeki yeri nedir? Adeta sanki o ölümden zevk alıyor, bu anlama gelir.''

KaynaK

Allahım sana geliyorum..:D Yaa şu kadını bırak partime almayı bu kadınla pazar alışverişnie bile çıkmam ben..:D Ölü arkasından dans eden bi yamyam kabilesi bide CHP var..

2. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    Bu dans etkinliği özgecanın katledilmesinden ziyade "1 billion rising" etkinlikleri kapsamında dünya genelinde milyonlarca katının kadına şiddet vs konularda gerçekleştirdiği bir etkinlik.

Etkinlik güzel düşünülmüş lakin özgecan cinayetinin üstüne denk gelmesi ve tüm ülkenin yasta olduğu düşünüldüğünde çok aptalca olmuş, yas döneminde konu ne olursa olsun danslı protesto mu olur.

Ha tayyibe gelecek olursak, bizim kültürümüzde ölenin arkasından dans etmek olmadığı gibi ölenin arkasından anasını meydanlarda binlerce insana yuhalatmakta yoktur, keşke o insanlara yuhalatmak yerine fatiha okutsaydı. Dolayısıyla tayyib işte, tutarsızlık abidesi adam.

Ek olarak gündeme gelmek için yakında şehir hatlarına ilave edilen minibuslerın kurdale kesme töreninde bile konuşacak.

3. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    İyi kıvırmışsın @tambjk helal olsun tebrikler..:D

4. tambjk

tambjk Misafir

Beğenilen Mesajları:
    158
    :) Benim kıvırmalık bir durumum yok, zan altında olan değilim çünkü.

Senin kıvırma dediğin ise tayyipin manipule edip eğip büküp çarpıttığı gerçekliğin ortaya konmasıdır.

5. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Aylin Nazlıaka neden dans etti, kendisi açıkladı!

Özgecan Aslan'ın cinayetini dans ederek protesto eden CHP'li vekil Aylin Nazlıaka, "5 yıldız otelde dans etmedim. dedi.

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Mersin'de minibüs şoförü tarafından kaçırılarak, bıçakla öldürülen ve ardından da cesedi yakılan Tüm Türkiye'yi yasa boğan Özgecan için ilginç bir eylem başlatmıştı.

ÖZGECAN İÇİN DANS ETMİŞTİ

Nazlıaka, Özgecan'ın ölümüne tepki göstermek için bir grup kadınla birlikte şarkılar söyleyerek dansetmişti. Bu olaya Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere, birçok siyasetçi ve sanatçı tepki göstermişti.

"OLAYIN VAHAMETİNİ HİSSEDEMEMİŞTİM"

Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan Aylin Nazlıaka, neden dans ettiğini açıkladı. "Çok talihsiz bir zamanlama oldu. Cinayetin olduğu gün olayın vahametini hissedememiştim." diyen Aylin Nazlıaka sözlerine şöyle devam etti;

DANS ETMEK KADINA ŞİDDET UYGULAYANLARA BİR TEPKİ ŞEKLİDİR

- Bir siyasetçi olarak seçmeni kazanmak istiyorsanız genel hassasiyetleri dikkate almak durumunda değil misiniz? Dans ederek kadın cinayetlerini protesto etmek halkta ne kadar karşılık bulabilir?

Bugün kimi cenazelerde de ölen kişinin alkışlarla uğurlandığını görüyoruz. O alkış da sevinçli bir alkış değildir. Kadın cinayetlerini dans ederek protesto etmek aynı zamanda kadına şiddet uygulayanlara yönelik bir tepki şeklidir.

5 YILDIZLI BİR OTELDE TOPUKLU AYAKKABILARLA DANS ETMEDİM

-CHP’ye halktan kopuk olduğu eleştirisi yapılır. Prensip olarak dans etmenizin hiçbir mahsuru yok elbette ama siyasi strateji açısından CHP imajına zarar vermedi mi?

Eğer ben 5 yıldızlı bir otelde topuklu ayakkabılarla dans etmiş olsaydım belki verebilirdi. Ama ben ayağıma spor ayakkabılarımı giyip sokakta halk tarafından düzenlenmiş bir etkinliğin parçası olarak orada yer aldım.

Kaynak : Habertürk / Tgrt Haber

6. ReDo

ReDo Asistan

Beğenilen Mesajları:
    164
    Yaşadığınız Şehir:
    ANKARA
    Adamın biri varmış ikinci dönem düzeltmiş.

7. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Kimi düzeltmişş?.:D

8. ReDo

ReDo Asistan

Beğenilen Mesajları:
    164
    Yaşadığınız Şehir:
    ANKARA
    Böyle abuk subuk hareket yapanları. :p Sonra ülke niye gelişmiyor derler.

murat bunu beğendi.
  9. murat

Beğenilen Mesajları:
    616
    Vurdu ve gol oldu..:D

Sayfayı Paylaş