Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Çinli Mafya Babasına Idam Şoku

Konu, 'Dünya Gündemi' kısmında CyberShot tarafından paylaşıldı.

 1. CyberShot

  CyberShot Asistan

  Kayıt:
  18 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  278
  Beğenilen Mesajları:
  422
  640 milyon dolarlık adama idam şoku!

  [​IMG]

  Çin'de yeraltı dünyasının en ünlü mafya babası Liu Han, yargılandığı davada idam cezasına çarptırıldı.

  Çin'in iç kesimindeki Hubei eyaletindeki bir mahkemede görülen davada, Liu Han ve erkek kardeşi cinayet işlemek, çete kurmak, adam kaçırmak, kumar oynatmak gibi çeşitli suçlardan idam cezasına çarptırıldı.

  Liu'nun idamdan kurtulmak için tüm suçlarını itiraf etmesi ve pişmanlık duyduğunu açıklaması ise fayda etmedi. Mahkeme tarafından yayımlanan fotoğraflarda, bölgesinde 'Babaların Babası' olarak bilinen Liu'nun, idam kararını duyunca kendini kaybederek ağladığı görüldü.

  Çin'de idam cezaları, Yargıtay tarafından onandığı takdirde, birkaç gün gibi kısa süre zarfında infaz ediliyor.

  FORBES'UN LİSTESİNDEYDİ

  Çin'in güneybatısındaki Sichuan eyaletinde siyaset ve bürokrasi dünyasıyla kirli ilişkiler kuran Liu Han, Forbes'un yayımladığı en zengin Çinli işadamları listesine 142'inci sıradan girmişti.

  Sichuan Hanlong adlı madencilik şirketinin sahibi görünen Liu, kirli ilişkiler ağı sayesinde eyaletin siyasi danışma kuruluna delege olarak atanmayı başarmış, Avustralya'da büyük bir madencilik şirketini satın alma girişimde bulunmuştu.

  ÇKP LİDERİNİN KORUMASINDAYDI

  Liu ile eski ÇKP lideri Zhou Yongkang arasında yakın ilişki olduğu biliniyor. Sichuan eyalet sekreteriyken, 2003 yılında başkent Pekin'in yolunu tutan Zhou Yongkang, geçen yıl yaş haddinden görevinden ayrıldı ve hakkında ev hapsine alındığı söylentileri çıktı.

  ÇKP'nin en yüksek karar organı Politbüro Daimi Komitesinin 2012 yılına kadar 9 üyesinden biri olan Zhou Yongkang, ülkenin devasa güvenlik mekanizmasını yönetiyordu. Zhou'nun adı, sahip olduğu geniş yetkiler nedeniyle siyasi rakiplerini dinleme ve şantaj iddialarına karışmış, uzun yıllar yolsuzlukla anılmıştı. Ancak, ÇKP'nin lider kadrosundaki konumu nedeniyle görevindeyken hakkında soruşturma açılamamıştı.

  Görevinin son döneminde kendi adamlarını kritik mevkilere atama yönündeki çabalarıyla dikkat çeken Zhou'nun, o dönem ÇKP liderliğini devralmaya hazırlanan Xi Jinping'in fraksiyonuna karşı giriştiği güç mücadelesi nedeniyle emeklilik sonrasında cezalandırıldığı tahmin ediliyor.

  http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=1160965

  LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
  friendly bunu beğendi.
 2. YOLCu

  YOLCu Asistan

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  310
  Beğenilen Mesajları:
  150
  keskin sirke küpüne zarar verir demiş atalarımız. çok fazla kaşındın mı işte böyle ağlatırlar adamı. ve elbet son pişmanlık da fayda vermez. sanırım bu haberin arkasından cezası onandı ve bildiğim kadarıyla da geçen gün sallandırdılar.

  mazlumun bedduasını aldın mı işin bitik demektir. mazlumun dini, dili, ırkı önemli değil, mazlum mazlumdur her zaman ve onun sahibi yüce Allahtır.

  yahu şu zalimler ne kadar da ahmak oluyor, zulmederken aslında kendine zulmettiğini, en büyük kötülüğü kendine yaptığını hiç aklına getirmiyorlar. yumurta kapıya dayandığı gün de artık iş işten geçmiş oluyor. ne pişmanlık, ne gözyaşı fayda vermiyor artık.
   
  CyberShot bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş