Güncel Teknoloji sitemize hoş geldiniz. Sitemizden tam anlamıyla faydalanmak için giriş yapabilir veya ücretsiz üye olabilirsiniz.

Çatıdan atlayan keçi 13 yaşındaki Heval'i öldürdü

Konu, 'Türkiye Gündemi' kısmında murat tarafından paylaşıldı.

 1. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  [​IMG]

  DİYARBAKIR' da dün akşam saatlerinde dünyada eşine az rastlanır bir olay gerçekleşti. Kurbanda kesilmek için alınan bir keçi 6 katlı binanın çatısından atlayarak evlerinin önünde arkadaşları ile oyun oynayan 13 yaşındaki Heval Yıldırım'ın üzerine düştü. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Yıldırım yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatan savcı, "Dünyada buna benzer bir olay yaşandığına inanmıyorum" dediği belirtildi.

  Olay, Diyarbakır'ın merkez Yenişehir İlçesi Ferit Köşk Mahallesi 387 Sokak üzerinde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Sokak üzerindeki Arzum Yapı Kooperatifi B Blok'taki 6 katlı binada meydana geldi. Binada oturan bir kişi Kurban Bayramı'nda kesmek üzere aldığı bir keçiyi bırakacak yer bulamayınca binanın çatı katına bıraktı. Yaklaşık 1 metre yüksekliğinde korkuluklarında bulunduğu çatıdaki keçi, henüz belirlenemeyen nedenle korkulukları aşarak 6 çatıdan aşağıya atladı.

  HEVAL'İN ÜZERİNE DÜŞTÜ

  Çatıdan atlayan keçi, o sırada binanın önünde arkadaşlarıyla oyun oynayan Hasanpaşa Ortaokul 7'inci sınıf öğrencisi Heval Yıldırım'ın üzerine düştü. Ağır yaralanan Yıldırım, çevrede bulunalar tarafından hemen Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Yıldırım, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Oğlunun eşine ender rastlanır bir şekilde hayatını kaybetmesinin üzüntüsünü yaşayan 7 çocuk babası Mehmet Yıldırım, oğlunun büyük heyecan ile bugünü yani bayramı beklediğini, dün akşam saatlerinde binaya girerken kendisinin de eve gelmesini söylediğini belirterek, "Benimle ikinci kata kadar çıktı, sonra aşağı inip arkadaşları ile oynayacağını söyledi. Bende evde çocuklar olmayınca binadan çıkıp camiye doğru gittim. Bu arada bir yakınım beni arayarak bizim binamızdan bir şey düştüğünü söyledi. İnsanlar o tarafa koşunca bende geldim ve olayı öğrendim. Binanın çatısından düşen keçi oğlumun üzerine düşmüş ve oğlum ağır yaralanmıştı. Hastanede yapılan tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Bu olay karşısında söyleyebileceğim bir şey yok. Savcı bile bu tür bir olayın dünyada ilk kez olduğunu söyledi" diye konuştu.

  BAYRAMLAŞMA YERİNE TAZİYELERİ KABUL ETTİ

  Baba Mehmet Yıldırım, oğlunun bayrama hazırlık yaptığını ve bayram için elbiseler alıp çok heyecanlandığını ifade ederek, "Ama bugünü görmek nasip olmadı" dedi. Dün akşam saatlerinde 7 kişilik ailesi ile bugünün yani bayramın birinci gününün hazırlığını yapan Yıldırım ailesi, bugün bayramlaşmak yerine taziyeleri kabul etti.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  KaynaK
   
 2. Bloother

  Bloother Profesör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.207
  Beğenilen Mesajları:
  262
  Yaşadığınız Şehir:
  Antalya
  Ecel geldi mi, Allah mutlaka bir sebep yaratır. Akıl sahipleri için bunda da ibret verici bir mesaj var..
   
 3. murat

  murat Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  2 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.680
  Beğenilen Mesajları:
  616
  Ecelin geldiği muhakkakta abi keçinin de çatıda ne işi varmış. İlginç.
   
 4. Balder

  Balder Doçent Süper Moderatör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  680
  Beğenilen Mesajları:
  146
  Yaşadığınız Şehir:
  Amsterdam
  Ecelin gelmesi, Allah'ın takdiri amenna da, Bu hayvanı çatıda o halde bırakanlara ne demeli? Yazık yahu. Bu kadar basit olmamalı.
   
 5. friendly

  friendly Süper Moderatör Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.214
  Beğenilen Mesajları:
  1.422
  Yaşadığınız Şehir:
  İstanbul
  Welcome to Turkey
   
 6. Bloother

  Bloother Profesör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.207
  Beğenilen Mesajları:
  262
  Yaşadığınız Şehir:
  Antalya
  Ne dedim ben abi? Ecel gelince Allah mutlaka bir sebep yaratır. Keçinin sahibi suçludur, keçiyi bağlaması gerekmekteydi ancak bağlamamıştır. O işin ayrı boyutu. Bu işin sadece İlahî boyutundan bahsetmiştim ben.
  İşin İlahî boyutunda; Keçinin sahibi keçiyi çatıya çıkardı ki güvende olsun, çalınmasın ya da kaçmasın. Koyarken, Allah, ona keçinin çatıdan atlayacağını düşündürmedi ve bağlama düşüncesini unutturdu. Çünkü o keçi, o çocuğun eceli olacaktı. Kaldı ki dünya üzerinde hiç olmamış, hiç görülmemiş bir olay. Her şeyi bir kenara bırakalım. Binanın 4 cephesi var ve keçinin atlayabileceği metre karelerce farklı alanlar varken tam da çocuğun olduğu noktaya atlaması bu işin İlahî yönünü gözler önüne sermektedir. Her Müslüman, hayır ve şerrin Allah'tan geldiğine, kazaya ve kadere şüphesiz iman etmiştir.
  Şimdi kalkıp bazıları, bu kadar da kaderci olma, biraz sorgula vs diyebilir. Bu olaya yaklaşımım kadercilik değildir. Kader, değiştirilemez değildir. Kader, insanların yaşamasının zorunlu tutulduğu bir yol da değildir. Zaten kadercilik deyimi de saçmadır. Kader, Allah'ın emrettiği değil, bizim çizdiğimiz yoldur. Bu iş kazadır. Bu bir imtihandır. Allah tarafından verilmiş emirdir, eceldir. Peki, Allah'ın takdiri diye, keçinin sahibi suçsuz mu? Değil..
  Keçi sahibi, çocuğun ölümüne vesile olmuştur. Belki daha önce bir günah işlemiştir ve günahına karşılık başına böyle bir olay gelmiştir. Allah onu hem malıyla(keçi) hem de vicdanıyla(ölüme sebep olma) imtihan etmiştir. Aynı zamanda ölen çocuğun ailesi de, evlat acısı ile imtihan edilmiştir. Hayatta her şeyin bir sebebi vardır. İnsanın başına gelen her kazanın, her musibetin bir gerekçesi vardır. Başımıza gelen her musibet, boyutuna göre, işlediğimiz büyük ya da küçük günahlarımıza kefarettir.
  İnsan olarak olaylara çok basit bakıyoruz ve çoğu zaman işin İlahî yönünü unutuyoruz. Elbette Allah'tan diyerek, ecel diyerek kestirip atılamaz. Toplumun bu konuda da algısı yanlış. Her kazanın bir suçlusu vardır ve zaten bu kazalar da vesile olanların imtihanıdır. Onlar da hem bu dünyada hem ahirette cezalarını çekeceklerdir.

  Umarım anlatabilmişimdir.
   
 7. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  Kadercilikte dibe vurmuşsun kalkıp birde bu yaklaşım kadercilik değildir demişsin.

  İşlediğim yada işleyeceğim tüm günahların sebebi Allah der çıkarım, başkaların ya eceline sebep yaratıyordur, yada beni imtihan ediyordur, aslında ben çok masum ve iyi niyetliyim. Yarın öbürgün trafik kazası yapacak olursam, Allah bana fren yapmayı, gazı sonuna kadar köklersem trafik kurallarını , tabancayla ulu orta ateş edersem, nişan almayı , birini boğazlarsam merhamet etmeyi, tecavüz edersem irademe hakim olmayı, adam döversem sakinliği, küfür edersem sukuneti, hırsızlık yaparsam kul hakkını unutturmuş yada günahına girdiklerimi imtihan ediyor olacaktır bu mantığa göre.

  Diyorsun ki keçinin sahibine çatıya bağlamayı unutturmuş, eğer bu unutmanın yada ihmalin sebebi Allah'ın unutturmasıysa arkadaşım bu adamı neye dayanarak suçlu ilan ediyorsun, adamın kontrolünden çıkartmış oluyorsun herşeyi, suçu "kader" kisvesi altında Allah'a yüklüyorsun. Dünyada böyle şeylerin hiç görülmüyor olması o gayrimüslim dünyayın birşeylerle imtihan edilmiyor oluşundan ise vay şanslılar var, turnayı gözünden vurmuşlar.

  Keçi sahibinin suçlu oluşunu da kalkıp öteki günahlarına karşılık demişsin yahu, babaların günahlarından çocukların bile sorumlu tutulamadığı bir anlayıştan kalkıp babanın günahından çoluk çocuğunun ve maktulun cezalandırılmasını ve imtihan ediliyor oluşunu öngeren bir anlayışa geliyor oluşun çok hazin.

  İşte bu nedenle ortadoğu ve müslüman dünyanın durumu bu denli içler acısı, heryer kangölü, bu zihniyetin hüküm sürdüğü yerlerde fazlası beklenemez.
   
 8. Bloother

  Bloother Profesör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.207
  Beğenilen Mesajları:
  262
  Yaşadığınız Şehir:
  Antalya
  ...
   
  Son düzenleme: 9 Ekim 2014
 9. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  İnsan haddini aşıp da müslüman olmamakla itham ettiğin biriyle din tartışamayacak kadar cahil olunca, söylediklerinin arkasında duramayıp kaçması normal :)

  Seni tekfirci seni, sen başka kapıya...
   
 10. Bloother

  Bloother Profesör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.207
  Beğenilen Mesajları:
  262
  Yaşadığınız Şehir:
  Antalya
  ...
   
  Son düzenleme: 9 Ekim 2014
 11. tambjk

  tambjk Misafir

  Kayıt:
  9 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.922
  Beğenilen Mesajları:
  158
  "Gözden kaçan ince detaylarmış" yahu senin kaderciliğin temelden yanlış:) Allah bu kadar mı gaddar sizin gözünüzde ki insanları sadece acılar ile ölümler ile kayıplar ile yoksulluk ile açlık ile sınasın. Senin bu yorumumun, hindistandaki kast sisteminde köleleştirilenlere, kaderlerine razı olsunlar, isyan etmesinler diye reenkarnasyon ile bir sonraki hayatlarında zengin olacaklarının empoze edilmesinden, yutturulmasından farkı yok. Ülkemizdeki burjuva ve devlet sermayesi ile halkı afyonlamak için para ile tutulmuş tv tv gezdirilen sözde hocalar görevlerini çok iyi yapıyor demek ki :)

  Niye hiç yapmakla sorumlu olduğu şeylerin bir sınama, doğru düzgün hakkıyla yapamadığı zamanlarda ise bu sınanmada başarısız olduğu gerçeğini akıl edemiyorsunuz? Misal keçi sahibinin sorumluluklarını hakkıyla yerine getiremeyip gerekli önlemleri alamıyor oluşu ve sonucunda cinayete sebebiyet veriyor oluşu.

  Benimle ilgili kararı Allah verebilir, senin gibi tekfirciler değil :)
   
  Son düzenleme: 8 Ekim 2014
 12. arsenik

  arsenik Profesör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  1.546
  Beğenilen Mesajları:
  465
  Çatıdan atlayan keçinin muhabbeti müslüman kafir muhabbetine dönmüş yine. Ahahahaha :D
   
  black bunu beğendi.
 13. Balder

  Balder Doçent Süper Moderatör

  Kayıt:
  6 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  680
  Beğenilen Mesajları:
  146
  Yaşadığınız Şehir:
  Amsterdam
  @Bloother Birini tekfir etme hakkın zaten yok da haddini nerden buldun?

  Bir müslümanın yapacağı bir şey değil bu.

  Heleki Müslüman olduğunu beyan etmiş birine karşı bu tekfir insanı dinden bile çıkarabilir.

  Hem helallik iste, hem de tevbe et.
   
 14. Ahbârî

  Ahbârî Dekan Süper Moderatör

  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajları:
  835
  Konu damdan atlamış
   

Sayfayı Paylaş